Црвена земја на чудата

Шон Линч е фотограф кој преку својот објектив, на уникатен начин, со користење на инфраред подесување, го претвора хималајскиот масив Анапурна во Непал, во вистинска црвена, магична земја на чудата.

(0) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk

Неговите фотографии се повеќе бајковити, отколку реални. И додека повеќето фотографи се обидуваат да ја пренесат реалноста онаква каква што е, Линч е уметник кој истата ја прави посликовита, почудесна, помагична. Погледнете ги фотографиите и уверете се во тоа.

(1) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk (2) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk (3) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk (4) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk (5) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk (6) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk (7) crvena-zemja-na-chudata-kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар