Хит за оваа есен: Нокти во боја на вино

Автор: Сара Турановиќ

Паднаа лисјата, температурата почна да опаѓа, почнавме да носиме темни капути и кожни здолништа… во оваа листа фали уште бојата на нокти – во сите нијанси на вино. Откако оваа боја завладеа помеѓу познатите, пополека се качува и на врвот на најбараните бои на лакови за нокти.

7-hit-za-ovaa-esen-nokti-vo-boja-na-vino-www.kafepauza.mk

Темните бои одлично стојат и на долги и на кратки нокти и совршено ги прекриваат недостатоците. Спектарот на вино боја е широк и ги опфаќа и најзагасените и најбогатите нијанси со интензивен сјај или во мат варијанта. Во продолжение ви прелагаме неколку инспирации за маникир во боја на вино.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар