За што најмногу жалат луѓето во својот живот?

Новото истражување открива што е тоа за кое луѓето најмногу жалат во животот или пак за што се каат.

1-za-shto-najmnogu-zhalat-lugjeto-vo-svojot-zhivot-kafepauza.mk

Убедливо водат оние кои мислат дека се венчале за погрешна личност.

2-za-shto-najmnogu-zhalat-lugjeto-vo-svojot-zhivot-kafepauza.mk

На второ место се оние кои се каат затоа што не патувале доволно и затоа што не заштедиле за да имаат мирна и спокојна старост.

3-za-shto-najmnogu-zhalat-lugjeto-vo-svojot-zhivot-kafepauza.mk

Многумина пак жалат затоа што никогаш не ги искажале чувствата кон некој што многу им значел.

4-za-shto-najmnogu-zhalat-lugjeto-vo-svojot-zhivot-kafepauza.mk

Голем број пак жалат затоа што си го запоставиле приватниот за сметка на професионалниот живот.

officelens; Arbeitsplatzgläser von ZEISS; ZEISS Digital Brillen

Откако се спровело истражувањето, зачудувачка била статистиката која покажала дека, најголем е бројот на луѓето кои жалат при изборот на својот брачен сопатник. Но, кога ќе споредиме со тоа на колку разводи сме сведоци во денешно време, тој факт не би требало да не зачудува.

8-za-shto-najmnogu-zhalat-lugjeto-vo-svojot-zhivot-kafepauza.mk

Затоа вие не дозволувајте да направите вакви грешки кои имаат суштинско значење, сакајте и кажувајте го тоа, поминувајте го времето со саканите, дозволете си да бидете среќни.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар