цимет | Кафе пауза - Part 5

Домашни есенски третмани за подмладување

Есента е плодно годишно време кое изобилува со плодови кои обожаваме да ги користиме во исхраната, но и како дел од третмани за нега и разубавување.
Датум: 24 ное 2013
, Автор:

Пијалак од јаболка кој ги топи килограмите

Овој пијалак за детоксикација го зајакнува метаболизмот, помага при слабеењето и дава многу енергија.

Топ 5 состојки за совршено есенско кафе

Како што лисјата надвор се менуваат од жолти во портокалови, па сè до темноцрвени, така доаѓа време и ладното кафе да го замените со некои потопли варијанти и вкусови.

Разбудете го вашиот партнер со персонализирано утринско кафе

Доколку скакате да го изненадите вашиот партнер или вашите блиски, тогаш многу лесно можете да направите ваков „кафе-печат“.

Сладолед на стапче од оризов пудинг и цимет

Леден десерт на стапче со силен мирис и вкус
Датум: 31 авг 2013
, Автор:

Палачинки со вкус на кафе

Прекрасен десерт кој ќе ви го направи денот поубав...

Природен овошен енергетски пијалак

Природен коктел кој ќе ве држи будни доколку учите, спремате важен проект за на работа или гледате интересен ТВ пренос до доцните утрински часови...

Варено вино со калинка

Одличен пијалак за зимскиот празничен период…

Љубовно кафе (Café d’Amour)

Јако црно кафе за уживање со саканата/саканиот...

Превкусно варено вино

Специфичен вкус за сите љубители на виното...

Карамелизиран чизкејк со јаболка

Десерт во боите и вкусот на есента...
Датум: 25 ное 2012
, Автор: