цимет | Кафе пауза - Part 3

Со цимет до посветла коса за неколку нијанси

Циметот не е само здрав зачин, туку е и сигурна алтернатива на комерцијалните хемиски средства за осветлување на косата.

5 намирници кои ќе ја „убијат“ желбата за слатки

Овие здрави намирници ќе ја задоволат вашата дневна потреба за шеќер, а притоа нема да му наштетат на вашето здравје.

Одличен рецепт за природно зголемување на вашите усни

Станува збор за природен и безболен рецепт кој ќе ги направи вашите усни бујни и прекрасни.

Измешајте ги овие 3 состојки и ставете ги на вашата коса. Резултатот е неверојатен!

Циметот не е само ароматичен и здрав зачин, тој исто така е и сигурна алтернатива за осветлување на вашата коса.

Слатки компирчиња со кокос и цимет

Компирчиња со егзотичен вкус...

Сутлијаш со јаболка и цимет

Верзија на сутлијашот која не сте ја пробале до сега

Направете здрав и вкусен намаз од јаболка и цимет

Овој намаз е многу лесен за подготовка и е многу здрав поради тоа што нема додадени шеќери.

Здрав оброк: Тост со путер од кикирики, банана и кокос

Брза и здрава опција за појадок, закуска или вечера...

Шпанско медено кафе

Вообичаениот рецепт за кафе зачинет со шпански шмек...

7 причини зошто да додадете цимет во вашите оброци

Циметот е популарен зачин кој многу често се употребува како додаток во пити со јаболка, кафе, чај, сутлијаш. Но и покрај убавиот вкус, постојат и здравствени причини поради кои треба почесто да го консумирате.
Датум: 24 дек 2014

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

Топол пијалак од јаболка

Вкусен и здрав напиток кој убаво ќе ве стопли во овие студени денови...