18 септември 2015 | Кафе пауза

Лош љубовник: Што треба да направите за да стане подобар помеѓу чаршафите?

Некои мажи се раѓаат како добри љубовници, но секој може да го научи она што не го знае и да стане сосема солиден дури и во она за што нема некој посебен талент...

14 апсурдни нешта што ги прави секоја девојка кога ќе му се налути на своето момче

Факт е дека ниедна врска не е совршена, но кога жените се лутат, мажите веројатно и не знаат каде да бегаат, а оваа листа е веродостоен индикатор зошто.

9 доволно добри причини зошто треба да спиете со него

Затоа што е бог на сексот и знаете дека неверојатно ќе си поминете со него...

Зошто исчезнуваат нашите најрани сеќавања од детството?

Постојат многу причини зошто забораваме, но суштината е во тоа што новите спомени ги потиснуваат старите.

Филм: Транспортер: Надополнет (The Transporter Refueled)

Френк Мартин, познат и како Транспортерот, ќе биде вовлечен во ризична мисија која ја водат 4 решителни девојки, подготвени да срушат една од најголемите криминални организации...

10 трикови за слоевито облекување кои ќе ви дадат модерен и тренди изглед

Одлични совети кои ќе ви помогнат да се заштитите од студените есенски температури, но истовремено и да бидете во чекор со најновите трендови...

Цитати за храброста кои ќе ви вдахнат сила да се изборите со потешкотиите

Храброста не значи отсуство на страв, туку одење напред и покрај стравот. Зашто, ако не постои страв, тогаш не е потребна ни храброста.
Датум: 18 сеп 2015
, Автор:

Со цимет до посветла коса за неколку нијанси

Циметот не е само здрав зачин, туку е и сигурна алтернатива на комерцијалните хемиски средства за осветлување на косата.

Вистината зад сите фотографии кои ги гледате на Инстаграм

Илјадници луѓе секојдневно објавуваат фотографии на Инстаграм со чија помош успеваат да создадат сосема нов идентитет за себе кој воопшто не одговара на реалноста.

Запрашајте се: Што можат да забележат луѓето кај вас во рок од 7 секунди?

Не треба да ја судиме книгата според кориците, но науката докажува дека ние го правиме токму тоа.
12