14 апсурдни нешта што ги прави секоја девојка кога ќе му се налути на своето момче

14 апсурдни нешта што ги прави секоја девојка кога ќе му се налути на своето момче

Факт е дека ниедна врска не е совршена и дека во секоја има по некоја караница, но кога жените се лутат, мажите веројатно и не знаат каде да бегаат, а оваа листа е веродостоен индикатор зошто.

0-14-apsurdni-neshta-shto-gi-pravi-sekoja-devojka-koga-kje-mu-se-naluti-na-svoeto-momche-kafepauza.mk

1. Ќе ви испрати цел реферат – И додека ѝ возвраќате одговор таа ќе ви прати уште еден. Затоа што никој, повторуваме, НИКОЈ не пишува побрзо од налутена жена.

2. Ќе ви го искрши она што најмногу го сакате – Иронично, никогаш не би скршила нешто што таа го купила. Претпоставуваме дека чувството не ѝ е доволно исполнувачко.

3. Ќе ве почести со „тивок третман“ – А вие, бидејќи сте најголемиот „среќник“ на планетава, сигурно ќе ја прашувате што не е во ред сѐ додека не експлодира и не го истури својот акумулиран гнев врз вас.

4. Ќе ви ги дупне гумите – Всушност, иако самата помисла е навистина интересна, многу мал број жени успеваат во ова, бидејќи е многу потешко отколку што звучи, но, како и кај подароците за роденден – важна е намерата.

5. При караница, таа жестоко ќе дебатира и ќе се расправа – Но кога ќе стигне до најчувствителните теми тогаш сигурно ќе се расплаче.

6. Ќе ви ја изгребе колата со помош на клуч – На таа најубавата кола што ја купивте пред година дена. Со клучот кој ВИЕ ѝ го дадовте.

7. Ќе спомне нешта од пред 11 години 7 месеци и 4 дена – Жените се како Википедија – тие знаат и се сеќаваат на апсолутно сѐ.

8. Ќе се дере колку што ја држи грлото – Исто како да видела летачки пајак. Спремете се да оглувите.

9. И потоа ќе излета како фурија и ќе ја тресне вратата – Затоа што трескањето врати опива со моќ.

10. Ќе ве избрише од сите социјални мрежи – Кратко потоа и ќе ве блокира. Кога ќе воспоставите добри односи, тогаш повторно ќе ве додаде.

11. Ќе се преправа дека сѐ е во ред – И ќе ви остави доволно долго јаже за да може да се обесите.

12. Ќе фрла со предмети по вас – Верувале или не, не секоја девојка сака да се кара. Некои обожуваат да фрлаат предмети. Од оние најскапите и најскапоцените.

13. Ќе се разбудите наутро, ќе го проверите телефонот и ќе најдете уште еден реферат – Во кој ќе раскинете, ќе се смирите, па повторно ќе раскинете и на крај повторно ќе се смирите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Летачки пајак видела? Хахаха 😀

Остави коментар