Вистината зад сите фотографии кои ги гледате на Инстаграм

Вистината зад сите фотографии кои ги гледате на Инстаграм

Илјадници луѓе секојдневно објавуваат фотографии на Инстаграм со чија помош успеваат да создадат сосема нов идентитет за себе кој воопшто не одговара на реалноста. Токму тоа е пораката која ни ја носи оваа одлична серија од фотографии направена од страна на Чомпу Баритон. Таа е фотографка од Бангкок, Тајланд која го нашла совршениот начин да ни покаже колку се лажни сите фотографии кои ги гледате на Инстаграм. Погледнете…

(1) Вистината зад сите фотографии кои ги гледате на Инстаграм (2) Вистината зад сите фотографии кои ги гледате на Инстаграм


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар