16 февруари 2015 | Кафе пауза

Како да се претставите на вашиот онлајн профил за да привлекувате девојки?

На што девојките најдобро реагираат кога ги разгледуваат профилите на своите пријатели од спротивниот пол на социјалните мрежи?

Стилски совет за мажи чија коса почнала да се проретчува

Порано или подоцна косата кај секој маж почнува да се проретчува.

25 вистини за љубовта кои можеме да ги научиме од Лили и Маршал

Тие се можеби еден од најслатките и најдобри парови на малите екрани од кои можеме да научиме многу за љубовта и врските.

24 работи кои тивките луѓе секојдневно ги трпат

Живееме во свет во кој екстровертноста е најприфатлив начин на однесување, а тивките луѓе се неразбрани и понекогаш се сметаат за чудни.

Исчистете го домот со газирани пијалаци на 10 едноставни начини

Како што имаат штетно дејство врз вашиот организам, така газираните пијалаци можат да ѝ наштетат и на нечистотијата во вашиот дом.

Секојдневни навики кои предизвикуваат вашите гради да виснат

Кога станува збор за виснати гради, не секогаш имате можност да ја обвините гравитацијата.

Добри вести: Мажите сакаат да се во врска со жени кои се поинтелигентни од нив

Митот дека жената со кариера има проблеми при наоѓањето маж е токму тоа, само мит.

10 здрави навики до кои е добро да се придржувате секое утро

Доколку почнете да ги применувате овие 10 златни совети наутро, животот драстично ќе ви се промени.
Датум: 16 фев 2015
, Автор:

4 застрашувачки факти кои ќе ве убедат да престанете да го допирате вашето лице

Мало заплашување со цел да ве натера да се одвикнете од оваа лоша навика!

Здрав оброк: Тост со путер од кикирики, банана и кокос

Брза и здрава опција за појадок, закуска или вечера...

Сè што е големо, секогаш е во корист на другите

„Реките не ја пијат својата вода, дрвјата не ги јадат своите плодови, облаците не го голтаат својот дожд, сè што е големо, секогаш е во корист на другите.“
Датум: 16 фев 2015
, Автор:
12