03 март 2015 | Кафе пауза

9 чудни места кои не би сакале да ги посетите ако знаете што се случува таму

Некои места може да изгледаат привлечно за да ги посетите, но ако подобро ја запознаете нивната приказна тоа нема да биде случај.

Рани знаци на Алцхајмерова болест се забележуваат и во 20-тата година

Изгледа дека Алцхајмеровата болест повеќе не е закана само за старците.

15 работи кои треба да ги знаете ако сте во врска со личност која тешко ги изразува своите чувства

Доколку сте во врска со личност која потешко ги изразува своите чувства, еве што таа/тој сака вие да знаете.

20 работи за кои ќе се покаете секогаш кога ќе ги направите

Понекогаш додека правиме некои работи не сфаќаме дека правиме големи грешки за кои подоцна ќе зажалиме, како во овие дваесет примери.

Што се случува со вашето тело кога дишете загаден воздух?

Кога тој е полн со ПМ 10 честички, секое вдишување воздух е вдишување мала доза отров која не ве убива веднаш, но на долг рок ќе ви нанесе многу штета.

Што би се случило доколку жените кои ги гледаме во рекламите се реални?

Можеби сè што треба е да погледнеме наоколу и да се потсетиме дека жените во нашиот живот носат најразлични убавини и токму оваа убавина е онаа која вреди да биде видена.

Слатки компирчиња со кокос и цимет

Компирчиња со егзотичен вкус...

4 најголеми заблуди за хороскопот

Постојат најразлични заблуди во врска со хороскопот и самите хороскопски знаци, но следниве 4 најмногу се издвојуваат...

Кафе Есмералда

Малку свеж воздух и овој кафе коктел е сè што ви е потребно за денешниот топол ден...

Научно потврдени причини зошто би требало да спиете голи

Науката конечно потврдува - спиењето голи може да биде најдоброто нешто што сте го направиле за себе.

Носете одлуки поради кои нема да се каете

Она што е важно е да не се каеме за одлуката која ќе ја донесеме, односно тоа да биде одлуката која би ја носеле повторно и повторно кога би се нашле во истиот тој даден момент.

Прстите на кои носите прстени можат да ви откријат многу за вашиот карактер

Прстот или прстите на кои најчесто носите прстени можат многу да ви кажат за вас како личност.
12