02 март 2015 | Кафе пауза

5 лекции кои можеме да ги научиме од тешката животна приказна на актерот Кијану Ривс

Неговиот пат до славата бил многу тежок и тоа сигурно е најтешката улога која некогаш ја одиграл.

Доколку ги прави овие работи на вашиот заеднички одмор, тогаш тој е совршеното момче за вас!

Гледајте на ова патување како тест, начин на кој можете да откриете како тој ќе се однесува кон вас доколку поминувате повеќе време заедно.

Заљубени повеќе од 50 години: Која е нивната приказна?

Медиумите се преплавени со фотографии од млади и прекрасни парови, но што се случува со безвремената и неизмерлива врска која постои помеѓу паровите кои се заедно повеќе од 50 години?

16 работи кои треба да ги знаете ако сте вљубени во интроверт

Оставаат впечаток како да кријат нешто и дека не сакаат многу да се дружат со другите, но тоа не е вистина.

Кога е најдобриот момент да го посолите јадењето?

Во солените рецепти секогаш пишува дека треба да додадете сол во одреден момент, но дали тоа секогаш е и најдобриот момент да го сторите тоа?

Откријте што кажуваат вашите нокти за вашиот карактер

Пронајдете го вашиот стил и дознајте како другите ве проценуваат врз основа на нивната форма, големина и боја...

Сутлијаш со јаболка и цимет

Верзија на сутлијашот која не сте ја пробале до сега

Исчистетe го лицето од акни на природен начин со овие маски

Дома веќе имате некои одлични средства кои можат да се борат со акните и останатите работи кои сакате да ги исчистите од лицето.

Како настанал изразот „Сабајлево станав на лева нога“?

Дали сте забележале дека оваа необична фраза се користи многу често ширум светот?

Модели прекриени со мед изгледаат како карамелизирани статуи

Кога станува збор за интерпретирање на апстрактните форми на уметноста, убавината е во очите на оној кој набљудува.

Најсмешниот трик со молив за сите оние кои обожаваат да се смеат

Срце без омраза, ум без грижи и само еден обичен молив... И среќата е гарантирана!

8 слатки начини да се потсетите на убавината на врската

Кога долгата врска ќе стане монотона и по малку досадна, сѐ што е потребно за повторно да ја вратите хемијата меѓу вас е да се потсетите што е тоа што навистина го сакате кај партнерот и што него го привлекло кај вас.
12