цимет | Кафе пауза - Part 4

Пржени јаболка со цимет

Есенска гозба... прсти да излижеш...
Датум: 29 ное 2014
, Автор:

Вкусни и здрави колачи кои не се прават со брашно и шеќер

Ако сакате да ги замените брашното и шеќерот во слатките рецепти, веројатно досега не сте се сетиле на оваа магична состојка – слаткиот компир...
Датум: 22 ное 2014
, Автор:

Вкусен и здрав појадок со јаболка и ореви

Пробајте нешто различно, појадок во чашка полна витамини.
Датум: 28 окт 2014
, Автор:

Превкусна зашеќерена торта со јаболка

Здрав и сладок десерт за целото семејство. Искористете ги јаболката кои оваа сезона ги има во изобилие.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

Како да направите сексуално кафе? Да, и тоа навистина постои!

Кафе кое покрај тоа што ќе ве снабди со потребната кофеинска доза, туку и вашата утринска рутина ќе ја претвори во извор на силна сексуална желба...
Датум: 01 окт 2014
, Автор:

Мазна кожа на плажа: Пробајте го вкусното смуди против целулит!

Ви препорачуваме некое време појадокот да го замените со ова вкусно и хранливо антицелулитно смуди.
Датум: 06 јул 2014
, Автор:

Две состојки за да се ослободите од настинката во два дена

Дали сте знаеле дека со само две состојки и една едноставна постапка можете да се решите од настинката за само два дена?

Варено вино според рецептот на Џејми Оливер

Што е зимата, ако не совршено време за чаша варено вино. Еве како во домашни услови сами да го подготвите и тоа според рецептот на одличниот Џејми Оливер.

Нутела ролнички со цимет

Вкусен десерт во кој сите ќе уживаат...

Моќно и интензивно кафе со карамел

Интензивен вкус кој ќе ве растопи...

Банана торта во чаша

Овој рецепт е доказ дека не секогаш она што е вкусно бара многу енергија, време и специјални кулинарски способности.
Датум: 30 ное 2013
, Автор: