цимет | Кафе пауза - Part 6

Чоколадно кофеинско изненадување

Топло кафенце за овие поладни денови...

Кафе, текила и тиква – комбинација која изненадува

Прекрасна комбинација на кафе и алкохол збогатена со арома на тиква...

Три едноставни домашни третмани кои мора да ги пробате

Секојдневно сме изложени на стрес и нервози, па затоа во слободните часови сакаме да се релаксираме. И на нашата кожа ѝ е потребен третман за релаксација и нега по стресниот ден.
Датум: 22 сеп 2012
, Автор:

Мексиканско ледено кафе

За будење со силен вкус…

Магичната комбинација од мед и цимет

Вкусната комбинација на мед и цимет со векови наназад се смета за навистина лековита и благотворна. Всушност, античките народи верувале дека е еликсир на здравјето и младоста.

Храна која ги ублажува болките

Кога ќе се појават првите знаци на болка, не посегнувајте веднаш по лековите. Наместо тоа, обидете се да ги ублажите на природен начин, преку консумација на одредена храна која може да ви помогне.
Датум: 03 апр 2012

Кафе ирска фантазија

Топло кафе со богат и незаборавлив вкус...

Пијано капучино

Алкохолен топол напиток, одличен за пријатен муабет во добро друштво...

Ескимско кафе

Ледено освежување за во топол есенски ден...
Датум: 04 ное 2011
, Автор:

Чоколадна мока со цимет

Вкусно кафе со прекрасна арома и уште подобар вкус, кое можете да го пиете и на ладно и на топло...

Вкусно кафе со бело чоколадо

Вкусен топол напиток, со победнички вкус...

Зашеќерени бадеми со цимет

Префинета елеганција на овие вкусни јаткасти плодови...