цимет | Кафе пауза - Part 7

Вкусни додатоци за вашето кафе

Ако сакате да експериментирате и да си го направите пиењето кафе уште повкусно задоволство, ви предлагаме 7 додатоци, кои би било згодно да ги имате на дофат во кујната.
Датум: 15 јун 2011
, Автор:

Топол сок од јаболка во крушка

Надвор е ладно, а вие уште смислувате начин како да се стоплите? Еве што ви недостасува таму до вас меѓу ќебињата, перниците и далечинскиот управувач - топол сок од јаболка и тоа во мека и сочна крушка.

Кафе калуа

Богато кафе после вкусен ручек или деликатен десерт со интензивен вкус на кафе? Ова калуа-кафе може да биде и двете, а вие само треба да одберете.

Почнете ги празниците со највкусните коктели

Посакајте им добредојде на зимата и празниците кои следуваат. Овие коктели ќе ви ја покажат прекрасната зима, која со нив станува топла, миризлива и вкусна.

Кафе Лате (Coffee Latte)

Прекрасен и богат вкус на утринско кафе
Датум: 13 ное 2010
, Автор:

Кафе на мексикански начин (Mexican-Style Coffee)

Одличен мексикански микс од црно кафе, текила и ликер од кафе за ваше комплетно уживање.
Датум: 16 окт 2010
, Автор:

Лате од ванила (Vanilla Latte)

Богат вкус, лесен за подготовка
Датум: 05 сеп 2010
, Автор: