Торта за дрвосечачи со секира и кариран дизајн одвнатре

Елизабет Марек од Портланд ја направила оваа торта поради нејзината љубов кон дрвосечачите и нивните карирани кошули. И да, се јаде и секирата.
Датум: 15 дек 2015

Негативни последици од пиењето зелен чај

Драги дами, доколку сте сакале да ослабете сигурно веќе сте го испробале зелениот чај.

Погледнете ги овие прекрасни пронајдоци коишто ќе ги решат вашите маки во бањата

Веројатно никогаш не сте помислиле дека ви се потребни, но постојат неколку предмети коишто можат да ја подобрат вашата бања.

26 знаци дека сте фантастичен пар

Да сте заљубени е неверојатна работа... А доколку следниве 26 знаци ве опишуваат како пар, тогаш тоа е и личноста со која треба да останете.

3 начини да направите свој дезодоранс

Aнтиперспирантите најчесто се базирани на алуминиумски соединенија кои можат да предизвикаат невролошки проблеми, како резултат на затворањето на потните жлезди.
Датум: 15 дек 2015

7 луди нешта кои можат да ни се случат додека спиеме

Според здравствените организации 10% од луѓето имаат вакви нарушувања за кои не се свесни.
Датум: 15 дек 2015

Совети за нега на кожата во текот на менструалниот циклус

Жените многу добро знаат како изгледа нивната кожа пред, во текот и после менструалниот циклус.

7 неочекувани прехранбени производи кои можат да ја заменат солта

За подобро регулирање на внесувањето сол во вашиот организам, се препорачува да ја замените со поздрави алетернативи.

Трик за помнење имиња: Зајакнете ја меморијата за само 5 секунди

Благодарение на оваа лесна техника за помнење, имињата ќе можат засекогаш да останат врежани во вашата меморија.

Порака до мајките: Секоја ќерка треба секојдневно да ги слуша овие неколку нешта

Една млада девојка решила да напише моќна порака до сите мајки, објаснувајќи точно што сака секоја ќерка да чуе од нив.

Според статистиките, мажите со овие 4 карактеристики се најуспешни бизнисмени

Сè се врти околу тоа колку добро се познавате себеси – вашите емоции, ставови и како комуницирате со другите луѓе.

Љубовни поговорки од различни култури кои ќе ви го стопат срцето

„Кафето и љубовта имаат најдобар вкус кога се топли.“ – Етиопска поговорка
12