Интересни факти кои ќе ве натераат почесто да патувате

Истражувањата покажуваат дека парите потрошени на патувања, ќе ве направат посреќни отколку парите потрошени на материјални работи.

Супер Марио во вистинскиот живот

Зад вештачките мустаќи на ова видео се кријат лицата на Кристијан Расел и Рони Шалвис, љубители на паркурот.

Тренди фризура со ситни плетенки собрани во пунџичка

Ова е идеална летна фризура – ја држи косата прибрана, дава тренди и опуштен изглед, и не треба да се грижите за неа во текот на денот. Ќе остане одлична со часови откако ќе ја направите.
Датум: 31 авг 2013
, Автор:

Сладолед на стапче од оризов пудинг и цимет

Леден десерт на стапче со силен мирис и вкус
Датум: 31 авг 2013
, Автор:

Поезија: Саботно :)

Нема посовршен ден од денес. За нови почетоци и нови луѓе. Но, нека започне денот со старите навики. Кафе, цигара и благо. И сонце. Под него, секој има свое место.
Датум: 31 авг 2013
, Автор: