Пијалак од јаболка кој ги топи килограмите

Овој пијалак за детоксикација го зајакнува метаболизмот, помага при слабеењето и дава многу енергија. Најдоброто е што се прави за само неколку минути.

Пијалак од јаболка кој ги топи килограмите

Потребни состојки:
 • 2 јаболка
 • 2 стапчиња цимет
 • 1 литар негазирана вода
Начин на подготовка:

Јаболката измијте ги убаво и исечете ги на тенки кришки. Ставете ги во стаклено шише или тегла заедно со циметот, полијте ги со вода и оставете ги во фрижидер да преноќат.

Јаболковата вода треба да ја испиете во текот на еден ден, па потоа да додадете уште еден литар вода во шишето за следниот ден. Истите состојки можат да се користат 3 пати.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Vili Reply

  Од кај го препиша ова, какви се тие стапчиња, кај нас циметот се продава во кесенца. И сега, колку цимет се става?

  • Кафе пауза Reply

   Вили, се продава циметот и во вид на стапчиња и кај нас.

 2. maca Reply

  Druze vo Vero imas stapcinja cimet, sto i nesto denari se 6 stapcinja vo stakleno shishence za zacini…

 3. Ane Reply

  Vo prodavnicata za zdrava hrana vo TC Biser kupiv 10 stapcinja cimet za 30 denari.

Остави коментар