Пејзажи во магични топки

Марија – Луиза е името на руската фотографка чие дело се овие преубави и уникатно направени пејзажни фотографии. Користејќи ги можностите кои ги даваат сферичните објекти како чашите, куглите и други стаклени садови, таа успеала дел од околината да смести во малата количина вода која се наоѓа во нив, небаре содржат некој минијатурен свет. Серијата е наречена „Рефлексии и магични топки“.

Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки (7) Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки Пејзажи во магични топки

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар