хит | Кафе пауза

Веќе подолго време желе тортите се вистински хит, а овие неколку навистина ќе ве воодушеват

Се смета дека желе тортите потекнуваат од Мексико каде сложените креации со цвеќиња продолжуваат да бидат главен десерт на забавите.

Кој би рекол – Оваа играчка е една од најпродаваните! Како жолтото шатче „доплови“ до секоја када во светот?

Оваа гумена играчка, која честопати е направена од винил пластика, е создадена во 1947 година и оттогаш станала хит.

Топ 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Промената на годишното време кај нас предизвикува потреба за еден вид „нов почеток“.

5 туристички дестинации кои допрва ќе станат хит

Доколку сакате нешто ново, овие дестинации се совршен избор за вас.

Црниот сладолед е новиот хит во светот: Би го пробале?

Дали сакате нешто повеќе од вообичаен сладолед?

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност.

Марсала бојата се повлекува од модната сцена: Овие бои ќе ја одбележат 2016-та година

Брендот Пантоне е познат по тоа што секоја година во месец декември објавува која боја ќе ка одбележи наредната година.

Обувки по кои лудуваат познатите дами

Не е потребно многу време за некој моден тренд во Холивуд да стане апсолутен хит. Во тоа се уверуваме и со моментално најатрактивните и најпопуларни модели на обувки.

Не трошете ги парите залудно: Само овие 3 модели на џемпери ви се потребни за оваа зима

Полека зачекоруваме кон зимата, па мора да знаете кои модели на џемпери ќе ја одбележат оваа сезона.

Хит боја на кармин за есен/зима 2015: Дали би се осмелиле да ја пробате?

Есента и зимата се периоди од годината кога владеат темните нијанси на кармини, но овогодишниот тренд го следат само оние кои се најхрабри.

Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Портокаловата палета на бои е идеална за есенските денови.