13 февруари 2020 | Кафе пауза

Дали веганските јајца ќе го освојат светот? Ви откриваме во што се разликуваат од кокошкините и зошто се подобри?

Овие јајца се создадени од двете професорки, биолози на Париската школа за индустриска биологија.

Кој би рекол – Оваа играчка е една од најпродаваните! Како жолтото шатче „доплови“ до секоја када во светот?

Оваа гумена играчка, која честопати е направена од винил пластика, е создадена во 1947 година и оттогаш станала хит.

Науката открива: Што се случува кога се бакнувате?

Време е за отворен разговор на оваа тема! Пред празникот на љубовта зборуваме за бакнежите.

Играчки или патувања: Што е подобро за развој на детскиот мозок?

Ако спаѓате во групата родители кои се борат да престанат да натрупуваат играчки во својот дом, експертите имаат добри вести за вас.

Сексуален биоритам: Погледнете го часовникот пред да тргнете во акција

Сексолозите тврдат дека еден од најважните фактори е периодот од денот во кој избирате да имате секс со партнерот. Затоа, пред да тргнете во акција, погледнете го часовникот.

Топ 5 најубави зимски дестинации во Европа

Зимата има различни лица низ цела Европа. Во зависност од вашите склоности, во текот на овие месеци можете да пронајдете многу места што ве покануваат да ги посетите.

Секој хороскопски знак има непријател меѓу останатите хороскопски знаци: Кој е вашиот?

Секој хороскопски знак има барем еден друг хороскопски знак со кој не се согласува. Со него не треба да си имате никаква работа, а особено не треба да го избирате за партнер.

9 неочекувани знаци што покажуваат дека бракот нема да трае долго

Сите луѓе сакаат љубовта да им трае цел живот, но практиката покажува дека ваквото сценарио е многу ретко, а некои истражувања ќе ви помогнат да предвидите дали бракот ќе заврши со развод.

10 работи кои придонесуваат за зголемување на самодовербата кај жените: Шминката е само на 9-то место

Жените откриле што е тоа што им дава доверба, а на прво место е чистата кожа. Ова е придружено од слабеењето и свежоизмиената коса.

Идеални колачиња за Денот на вљубените: Бакнежи од вишни

Најдобар, но исто така и највкусен начин да ја изненадите вашата сакана личност за Денот на вљубените е да ги направите овие вкусни бакнежи со многу љубов.