Појадок или брз ручек со палента

Појадок или брз ручек со палента

Јадењето квалитетен и нутриционистички богат појадок навистина вреди. Покрај тоа што ќе ве наполни со енергија за целиот ден, тоа ќе ве спречи да грицкате глупости пред ручек. Денес најдовме една навистина одлична идеја што можете да ја испробате веднаш!

Основите за овој појадок се различни. Од класичен грчки јогурт, овошна основа што е всушност густо смуди, овесна каша, па сè до новиот тренд – палента. Слатката варијанта може да вклучува грчки јогурт, мед, шумско овошје, круши, смокви, бадеми и други ореви. Солената варијанта во која можете да уживате, добро ќе се спои со јајце, семки од сончоглед, малку маслиново масло и босилек.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Amanda Paa (@heartbeetkitchen)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Denisse Salinas (@lepetitchefsb)

Прочитајте ги овие 5 правила за појадок со кои ќе го намалите вишокот килограми.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар