27 ноември 2015 | Кафе пауза

Филм: Утреземја: Светот понатаму (Tomorrowland)

Љубопитна тинејџерка и поранешно момче гениј ќе тргнат во мисија да ги откријат тајните на неверојатно место кое постои во рамките на Земјата, скриено од сите останати

Античка техника за дишење која ќе ви помогне брзо да ја намалите вашата анксиозност

Анксиозноста е една од најчестите психолошки нарушувања на модерниот живот.

Дали и вие сте роб на опсесивно-компулсивното нарушување?

10-те најчести знаци кои укажуваат на опесисвно-компулсивното нарушување.

Топло, удобно и шик: Како да носите пончо и шал оваа есен?

Плетените дневни парчиња не излегуваат од мода и тие се идеални за оваа есен.

Одличен перформанс: Ели Голдинг и Џејмс Корден ја пеат „Love Me Like You Do“ во 6 различни стилови

Водителот на „Late Late Show“, Џејмс Корден и неговата гостинка Ели Голдинг го освоија целиот свет со нивниот нов неверојатен перформанс.

5 лаги кои е сосема во ред да ги кажете на првиот љубовен состанок

И покрај тоа што не е во ред да лажете за големи нешта, постојат неколку безопасни лаги кои можете да ги кажете на првиот состанок...

Заљубен маж секојдневно прави симетрични оброци за него и неговиот партнер

„Луѓето не можат да одлучат дали сум луд или опсесивен“, вели тој.

Камбоџанско кафе од само 2 состојки

Уште еден едноставен азиски рецепт за кафе кој ќе ви ја разбие секојдневната монотонија

Упорни и родени да шефуваат: Кои се најдоминантните хороскопски знаци?

На нив им е предодредено да бидат шефови и предводници на својата екипа, а во врските секогаш главни.

Убијци на љубовта и страста: 4 најголеми проблеми во модерните љубовните врски

Најголемите проблеми на денешните љубовни врски не вклучуваат пари, ниту пак неверства.

9 ситуации во кои Кери Бредшо била во право во врска со љубовта

Можеби сте ја сакале или пак не, но едно мора да признаете – за некои работи навистина била во право.

Трикови со кои ќе ја задржите топлината во вашиот дом

Бидејќи овие денови времето надвор е сè поладно и поладно, имаме потреба што повеќе да останеме во убаво затоплениот дом.
12