Заљубен маж секојдневно прави симетрични оброци за него и неговиот партнер

Заљубен маж секојдневно прави симетрични оброци за него и неговиот партнер

Мајкл Зи знае како да направи вкусен и прекрасен оброк, па кога почнал да ги прави овие неверојатни симетрични појадоци за него и неговото момче, Марк ван Бик, целиот Инстаграм полудел по нив. Тој најчесто го подготвува појадокот сабајлето, а некогаш го прави тоа уште од претходната вечер, но во текот на цела една година не пропуштил ниту еден ден. Тие исто така се обидуваат да следат и различни интернационални традиции за појадок со цел да ги направат нештата поинтересни.


„Луѓето не можат да одлучат дали сум луд или опсесивен“, вели тој. „Но всушност станува збор за изјава на љубов. Јас сум посветен и на појадокот и на Марк.“

(1) Заљубен маж секојдневно прави симетрични оброци за него и неговиот партнер


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар