Упорни и родени да шефуваат: Кои се најдоминантните хороскопски знаци?

Упорни и родени да шефуваат: Кои се најдоминантните хороскопски знаци?

На нив им е предодредено да бидат шефови и предводници на својата екипа, а во врските секогаш главни. Тие се родени лидери и секогаш бараат многу од оние под нив, но станува збор за реални очекувања. Во нивните очи тие се најдобри и незаменливи… Станува збор за Овенот и Јарецот.


Упорни и родени да шефуваат: Кои се најдоминантните хороскопски знаци?

Овен

Овенот во себе носи најизразени црти на лидерство и авторитет. На патот до успехот за него не постојат препреки. Неговите најголеми врлини се креативноста и динамичноста, но најмногу го кочи тврдоглавоста и честите промени на расположението. За своите вработени тој е ноќна мора бидејќи секогаш го бара максимумот од нив, без никакви исклучоци. Но, од друга страна пак, овие барања секогаш се многу јасни и прецизни.

Јарец

Јарецот поради својата доминантна природа е роден да шефува. Тој сака добра организација, поточно ред, како и дисциплина за да може добро да работи. Тој е голем зависник од работата и способен е да го извлече најдоброто од другите, додека истовремено се труди и неговите вработени да имаат одлична заработка. Исто како и Овенот, така и тој е тврдоглав, но најголемиот негов проблем е што цврсто верува дека знае најдобро и дека е незаменлив.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар