Освежувачко ледено лате

Доколку ви треба освежување и будење, ова е вистинското кафе за вас…Ледено мока лате Потребни состојки:

 • 100 мл ладна вода
 • 1 лажичка инстант кафе
 • 100 мл кондензирано слатко млеко
 • 10 мл ладен чоколаден сируп
 • 4 коцки мраз

Начин на подготовка: Во блендер ставете ги инстант кафето, ладната вода, кондензираното слатко млеко и чоколадниот сируп. Убаво изматете да добиете пенливо кафе. Во висока стаклена чаша, ставете ги коцките мраз и посипете ги со пенливото кафе.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Jac Reply

  А шеќер? Али без шеќер? Али по желба?

 2. Accalia Reply

  Kaj da najdam kondenzirano mleko ??

Остави коментар