Топ 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Топ 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Промената на годишното време кај нас предизвикува потреба за еден вид „нов почеток“. Тогаш обично почнуваме да го расчистуваме нередот во својот живот, а кога навидум сè ќе средиме, се јавува потреба да направиме и физичка промена. А што е полесно од промената на фризурата? Ви претставуваме 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен, според она што ни го налагаат светско познатите фризери и трендсетерките.

По топлите летни денови кои ни оставиле трага на нашата коса, со оглед на тоа колку многу време сме поминале на сонце и сме се капеле во морска вода, на нашата коса дефинитивно добро ќе ѝ дојде освежување. Оваа есен инспирацијата побарајте ја во 90-тите, кои се непресушен извор инспирација како за убавина, нега и мода, така и за иновативни фризури.

1. Ретро локни

Топ 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен

2. Морски лоб

Топ 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен

3. Елегантен боб

Топ 3 фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Дознајте и како да направите совршена „мокра“ фризура?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар