Остварување на женските соништа: Најслатката мала куќа на Интернет

Остварување на женските соништа: Најслатката мала куќа на Интернет

Оваа слатка мала куќа изгледа како куќичка за кукли, но таа не е играчка туку практичен дом уреден со многу љубов и стил. Малата куќа на тркала претставува совршен пример како изгледа дом кој во целост е создаден за вашите потреби.

Доли од Викторија, Австралија дизајнирала функционален дом во кој скалите ве водат до просторот за спиење. Тие исто така се и скриен простор за складирање, додека во долниот дел од куќата се наоѓа мала кујна и уникатен тоалет.

Таа го испланирала и создала домот кој е совршено прилагоден на нејзината висина, па има доволно место за движење, па дури и за вежбање јога. Малата и практична кујна, со магични бои, интересни декорации и прекрасни растенија ја прави оваа куќа совршена за секоја жена.

По 3 години живеење во срцето на Мелбурн, Доли одлучила да побегне од градската гужва и на една фарма ја изградила својата мала куќа. Таа изгледа како камп приколка. Па, доколку и вие мечтаете за мал дом кој има сè што ви треба, инспирирајте се од овие фотографии!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар