Како да направите совршена „мокра“ фризура?

Како да направите совршена „мокра“ фризура?

Овој стил на фризура најчесто го гледаме на модните писти, едиторијалите и црвениот тепих. Ваквата фризура е идеална за лето, лесно се прави и одржува, а изгледа прекрасно. Со само 3 чекори можете да ја направите, а сè што ви е потребно е само мала количина кокосово масло, производ за обликување коса и вештина во вашите прсти!

Како да направите совршена „мокра“ фризура?

За почеток, добро би било косата да е свежо измиена, па на неа нанесете го кокосовото масло, но внимавајте тоа да не е премногу ладно. Потоа, расчешлајте ја косата со прстите за да се осигурите дека секој прамен е намрсен. На крај, разбушавете ја косата со прстите и нанесете производ за обликување коса по ваш избор. Многу едноставно, зар не?

Погледнете го видеото за подетални инструкции и пробајте ја уште веднаш оваа модерна фризура:

Погледнете ги и овие прекрасни фризури со плетенки што се вистински хит ова лето!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар