Хаваи | Кафе пауза

Природен феномен: Најдоброто место во светот за набљудување виножита

Виножитото е спектакуларен природен феномен, а едно од местата во светот каде што има многу голема веројатност да го видите е Хаваи.

Добредојдовте во Хаваи: Местото каде што се случува чиста магија

Џејсон Матијас е фотограф кој патува низ светот и сака да го долови чувството кое го доживеал во четирите години додека живеел на островот.
Датум: 25 мар 2016

Забранет остров: Место каде што времето е застанато

Хавајскиот остров Нихау е опишан како место каде што времето е застанато, а пристапот до него делумно забранет.

10 најубави места на светот!

Природата ни подарила богатство од разновидност и убавина, а денес некои од овие места се најпопуларни дестинации.

8 моќни животни лекции на кои можат да нè научат Хаваите

Жителите на Хаваи секогаш велат дека треба да бидете присутни во моментот и да го прифатите она што сте сега...

Неверојатни плажи со црн песок

Погледнете дел од најубавите плажи со црн песок ширум светот...

Прошетка по скалите кои водат кон рајот

Забранета и спектакуларна прошетка...

Уживајте во разиграните облаци над Хаваите

Разиграните облачиња во комбинација со спокојната и среќна музика во ова тајмлепс видео, ќе направи да се почувствувате како да сте на еднонеделен одмор на Хавајските острови. :)

Прекрасна куќа на Хаваите

Можеби на прв поглед оваа резиденција ќе ви личи на огромно одморалиште, но сепак станува збор за прекрасен приватен имот сместен веднаш покрај крајбрежјето.

Сурферите во Хаваи во црно-бело издание

Тоби Хариман е фотограф од Сан Франциско, кој неодамна бил на десетдневно патување во Оаху, Хаваи и решил за првпат да си ја испроба среќата во фотографирање сурфери.

Флуоресцентни морски животни низ фотообјектив

Импресивна фотосерија од колоритни морски животинки кои изгледаат како рендгенски снимки во боја. :)

Возбудлива кајакарска авантура покрај активен вулкан

Кајакарење на само неколку метри од лавата која тече кон водата...
12