Прекрасна куќа на Хаваите

Прекрасна куќа на Хаваите

Можеби на прв поглед оваа резиденција ќе ви личи на огромно одморалиште, но сепак станува збор за прекрасен приватен имот сместен веднаш покрај крајбрежјето. Оваа резиденција е совршена за опуштање, бидејќи долниот кат е целосно отворен, оставајќи поголем простор за уживање покрај базенот. Веднаш до него се наоѓаат џакузито и големиот број меки лежалки, а океанот е на само неколку метри оддалечен од куќата.

Прекрасна куќа на Хаваите

Куќата има три спални, голема кујна, луксузно опремени бањи и прекрасен дневен простор. На пазарот е проценета дека вреди 9.500.000 американски долари.

Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите Прекрасна куќа на Хаваите

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар