Хартиениот град

Мачек Џаники живее во Лондон, а работи анимација, најчесто фокусирајќи се на градби. Во ова негово интересно анимирано видео, тој прикажува целосен град изработен од хартија, чии згради, мостови, дрвја, планини, канделабри, клупи и други објекти се расклопуваат и склопуваат како што се движи автомобилот и возот крај нив. Навистина импресивно.Хартиениот градБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар