Хартиениот град

Мачек Џаники живее во Лондон, а работи анимација, најчесто фокусирајќи се на градби. Во ова негово интересно анимирано видео, тој прикажува целосен град изработен од хартија...

Вивидни фотографии од Втората светска војна

Во нашите сеќавања остануваат само црно-белите слики кои ги гледаме во учебниците и на филмовите. Сепак, луѓето се бореле во боја, и тоа во многу живи бои.
Датум: 01 јул 2013
, Автор:

Победете го уморот во 10 чекори

Се чувствувате уморно и исцрпено и покрај тоа што сте физички здрави и наспани? Следете ги овие 10 совети и победете ја оваа состојба.

Тренди пирсови на папок за секси стомачиња

Еве кои се модните трендови според кои можете да се водите ако ви е во план ова лето да го покажувате вашето меше.
Датум: 01 јул 2013
, Автор:

Трик: Ослободете се од чешањето по убод од комарец

Овој трик ќе ви помогне многу лесно да се ослободите од досадното чешање предизвикано од убодот на инсектите.

Најдобрите теренци на денешницата

Некои возила можат да поминат низ терен кој некои луѓе не се нафаќаат да го изодат ниту пешки.

Прекрасна куќа на Хаваите

Можеби на прв поглед оваа резиденција ќе ви личи на огромно одморалиште, но сепак станува збор за прекрасен приватен имот сместен веднаш покрај крајбрежјето.

100% чоколадно кафуле

Софистицирано чоколадно мени во уникатно кафуле

Зелениот сок на Доктор Оз

Започнете го утрото со овој зелен сок богат со растителни влакна, нискокалоричен и со витамини во изобилие.
Датум: 01 јул 2013
, Автор:

Колажи кои претставуваат микс од стилови, материјали и бои

Уметноста од навидум неповрзани делчиња да се добие нешто ново и прекрасно...