10 мај 2014 | Кафе пауза

Астрологијата открива: Кога е вистинското време да го направите „тоа“ за првпат?

Некои знаци уште во раниот пубертет влегуваат во светот на еротиката, други се чуваат за по завршувањето на средното образование. Едни избираат внимателно кој/а ќе им биде прв/а, додека други се потпираат само на сексуалната желба.
Датум: 10 мај 2014
, Автор:

За подобро помнење, само насмевнете се

Насмевката се бори против хормоните на стрес кои ја оштетуваат способноста на мозокот да учи и да помни.

4 господа во одминати години кои сепак се посилни од вас

Ако сте помлади од нив, нека ви послужат како инспирација и показател за тоа колку далеку можете и вие да стигнете.

Неверојатни плажи со црн песок

Погледнете дел од најубавите плажи со црн песок ширум светот...

Сникерс чоколатца готови за 20 минути, без печење

Популарните чоколатца познати по богатиот вкус на чоколадо, карамела и пржени кикиритки, готови за само 20 минути во вашата кујна...
Датум: 10 мај 2014
, Автор:

Фризура: извртени плетенки во пунџа во само 4 чекори

Оваа фризура е совршена за на свадба, но дури и за обичен ден кога едноставно сакате средена коса. Лесно ќе ја направите сами во 4 чекори.
Датум: 10 мај 2014
, Автор: