Неверојатни плажи со црн песок

Неверојатни плажи со црн песок

Сите ние сме навикнати да гледаме бел или жолт песок, но овие неверојатни плажи со црн песок се едно од најуникатните чуда на природата. Тие најчесто настануваат како резултат на вулканска ерупција, односно се составени од мали фрагменти лава. Погледнете дел од најубавите плажи со црн песок ширум светот…

Плажата „Black Sand“ - Алјаска

Плажата Black Sand – Алјаска

Неверојатни плажи со црн песок

Плажата Pololu Valley – Хаваи

Неверојатни плажи со црн песок

Плажата Kehena – ХаваиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар