украсување | Кафе пауза

15 трикови како да го разубавите вашиот дом со цвеќиња што не овенуваат

Врамените цветни фотографии и тапетите со цветови може да бидат интересен декоративен детаљ што ќе ја трансформира просторијата, ќе ѝ даде топлина и ќе внесе допир на пролет во домот.

Елката не е единствениот украс: Растенија што може да ги користите за празнично украсување на домот

Божиќните ѕвезди, празничните венци и разните природни цветни аранжмани се неизбежен дел од украсувањето на ентериерот.

Неколку идеи за украсување на новогодишната елка во ретро стил

Сезоната на празници се ближи и многумина веќе ги украсија своите новогодишни елки и домови, но најкреативните сепак чекаат и внимателно планираат како ќе изгледа нивниот дом за време на претстојните празници.

Како да го украсите секој агол од домот со лампиони?

Лампионите можат да го украсат домот и без да стојат на новогодишната елка, со помош на секојдневните предмети што сигурно ги имате во вашиот дом.

10 идеи за украсување на вашиот дом со новогодишни ламбички

Во многу домови, подготовките за претстојните празници се веќе започнати. Тие подготовки вклучуваат украсување на домот, а неизбежен дел од украсувањето се ламбичките.

20 идеи за празнично украсување на прозорците

Празничното украсување на домот ќе биде уште позабавно и поубаво ако ги украсите и прозорците.

Божиќни идеи за украсување на домот!

Трикот со кој можете да го претворите вашиот дом во вистинска мала волшебна божиќна оаза за само неколку моменти се без размислување свеќите кои можете да ги поставите каде што сакате.

Идеи за празнично украсување на влезот кои ќе сакате да ги копирате

Време е за некоја добра музика, топла чаша какао или пак чаша црвено вино и уживање во украсувањето заедно со семејството или пријателите.

Есенско и магично: 5 идеи за украсување на влезот

Нема ништо поубаво како украсен влез кој ќе направи да ја почуствувате есента во вашиот дом.

3 трендови за украсување на домот за Велигден

Западните земји веќе го прославија Велигден, па во продолжение погледнете ги овие уникатни идеи како да го украсите домот за велигденските празници.

Смирува и го подобрува расположението: Аранжирањето цвеќиња докажано го подобрува денот

Аранжирањето цвеќиња е неверојатно хоби со кое можете да се занимавате дома.

Фотографии од 50-тите и 60-тите кои докажуваат колку се променило божиќното украсување во домовите

Иако божиќните елки се во центарот на вниманието, постојат многу други начини да го украсите вашиот дом во овој период.