Божиќни идеи за украсување на домот!

Божиќни идеи за украсување на домот!

Украсувањето на домот е исто како и модниот стил – индивидуален и посебен, и тој е тука за да се нагласи сечија личност и естетика. Ако сакате топлина и посебна пријатна атмосфера, предлагаме за време на празничното украсување да изберете симпатични детали во препознатлива црвена или зелена боја и да се фокусирате на дрвените предмети што помагаат да се создаде пријатен впечаток.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristen🌿White Farmhouse Haven (@whitefarmhousehaven)

Од друга страна, ако сакате минималистички и елегантен изглед, можете да се одлучите за нешто попристоен избор кој обично доаѓа во суптилна бела, златна или сребрена нијанса. Исто така, мотивите што ги сакаме се неизбежните ѕвездите и бројните варијанти на детали.

Трикот со кој можете да го претворите вашиот дом во вистинска мала волшебна божиќна оаза за само неколку моменти се без размислување свеќите кои можете да ги поставите каде што сакате.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Magda (@magda_homeuk)

Погледнете ги овие идеи за празнично украсување на влезот кои ќе сакате да ги копирате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар