14 декември 2020 | Кафе пауза

Едноставни вежби што ќе ве спасат од непријатната надуеност

Последната работа за која сакате да бидете загрижени за време на празниците е надуеноста затоа што таа е непријатна, па дури и стресна.

Елката не е единствениот украс: Растенија што може да ги користите за празнично украсување на домот

Божиќните ѕвезди, празничните венци и разните природни цветни аранжмани се неизбежен дел од украсувањето на ентериерот.

198 наставници покажаа интерес за програмирање со Scratch на првиот отворен час на ЕДУФРОНТ

Едуфронт во поддршка на наставниците од основно образование започна со оддржување на отворени и бесплатни часови за Scratch.
Датум: 14 дек 2020
, Автор:

Овој татко преку фотографии ја доловува магијата на секојдневните моменти со неговите 4 деца

Фотографот Адријан Мареј нè потсетува на тоа како е да се гледа светот низ очите на детето.

Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Полека, но сигурно, модата станува територија каде што сè е дозволено, дури и она што беше незамисливо.

Оптичка илузија што ќе ве остави збунети

Проверете дали можете да забележите што навистина се случува со оваа неверојатна слика.

Најубавите градини што можете да ги видите во Европа

Ботаничките градини не се на списокот на места што мора да ги видат сите туристи, но ботаничките градини во некои градови едноставно ќе ве маѓепсаат со прекрасен поглед и ќе понудат многу повеќе од самите растенија.

Азија: 5 обичаи според кои будистите го слават животот, но и смртта

Будистите се стремат да ги совладаат своите желби и да најдат среден пат што води кон целосен мир.

Како се однесува секој хороскопски знак откако ќе ве изневери?

Изневерувањето ја разнишува довербата во секоја врска, а најчесто води и до раскинување. Во продолжение прочитајте како се однесуваат хороскопските знаци откако ќе ве изневерат.

Рецепт за ролнички со цимет и прелив од боровинки

Овој зимскиот десерт во ново руво, со прелив од боровинки, освојува на прв поглед, а вкусот ќе ве натера да го направите повторно.

8 трикови што ќе ви помогнат да избегнете некои непријатни ситуации

Можеби се плашите од средбата со одредена личност или почнувате да икате пред важен состанок. Вакви ситуации може да му се случат секому и може да предизвикаат голем стрес.