Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Полека, но сигурно, модата станува територија каде што сè е дозволено, дури и она што беше незамисливо.

Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Ако сепак сметате дека е грубо, па дури и вулгарно, да се појавувате во јавност без градник и маица преку која јасно се гледа, погледнете ги стајлинзите на овие славни девојки.

Минатата година Вивиен Вествуд прошета по пистата на Бела Хадид во венчаница чиј горен дел е направена од бела тантела и целосно транспарентна, преку која јасно се гледаат голи гради, а британската модна кралица го прогнозираше овој храбар детаљ како тренд за есен/зима 2020/2021 година.

Ако не сте се осмелиле ова лето, можеби е време да се обидете сега.

Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината Без градници: Славните девојки и еден од водечките трендови на годината

Погледнете и за овие парчиња облека што никој нема да ги носи во 2021 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар