26 ноември 2020 | Кафе пауза

4 хороскопски знаци што ќе бидат најсреќни за празниците

Астролозите предвидуваат дека оваа година четири хороскопски знаци ќе имаат многу среќа за време на празниците.

6 клучни парчиња облека што треба да ги имате за сезоната зима 2020/21

Трендовите постојано се менуваат, но некои парчиња облека се секогаш во тренд. Ако сакате да изгледате модерно и оваа зима, инвестирајте во овие 6 парчиња.

15 цитати што ќе ве мотивираат во тешките времиња

Животот ни носи разни искушенија и пречки, а неуспесите, падовите и тешките периоди се составен дел од нашиот пат.

20 идеи за празнично украсување на прозорците

Празничното украсување на домот ќе биде уште позабавно и поубаво ако ги украсите и прозорците.

7 знаци дека вие и вашиот партнер станувате тотални странци

Веројатно сте слушнале дека по одреден период паровите престануваат да се чувствуваат среќни како на почетокот од бракот.

Слатко видео од мачка која ужива во својот спа-ден

Хана и Аби се две сестри кои решиле да ја изненадат својата мачка со спа-ден во кој таа очигледно ужива многу!

Прекрасен европски град каде кафето чини 40 денари, а пивото 50 денари

Голем број споменици кои доминираат во центарот на градот датираат од 16 и 17 век, а многу историчари ги сметаат за музеј на отворено. За кој град станува збор?

Креативен вандализам: Прекрасни креации кои го разубавуваат францускиот град Лион

Кол живее во Лион и со своите креации навистина го разубавува овој француски град!

Серија која ги прикажува суперхероите со сосема друго лице

Сигурни сме дека секој од нас има барем еден омилен суперхерој, а тоа се обично ликови кои ги користат своите таленти за да им помогнат на луѓето и да го спасат светот од злото, но во оваа серија суперхероите не се ни приближно такви.

Тајни простории во авионите: Дали знаете каде спие екипажот за време на долгите летови?

Дали некогаш сте се запрашале каде е екипажот и дали одмараат за време на долгите летови?