6 клучни парчиња облека што треба да ги имате за сезоната зима 2020/21

Трендовите постојано се менуваат, но некои парчиња облека се секогаш во тренд. Ако сакате да изгледате модерно и оваа зима, инвестирајте во овие 6 парчиња. Со нив, секоја комбинација ќе изгледа поинтересно, луксузно и женствено.

1. Кожени панталони

6 клучни парчиња облека што треба да ги имате за сезоната зима 2020/21

Кожените панталони се актуелни веќе неколку сезони, а модните експерти велат дека ќе се носат уште долго време. Кога ќе ги купувате, проверете дали ви стојат добро. Најдобро би било да изберете кожени панталони со висок струк и малку пошироки ногавици. Овој крој им одговара на речиси сите.

2. Палто од вештачко крзно

Ова парче облека му дава доза на луксуз на секој стајлинг, а исто така ќе ве стопли.

3. Мартинки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @stylebynelli

Ако првпат носите вакви чизми, изберете црна боја за да можете лесно да ги комбинирате. Овие чизми можат да се носат во различни пригоди и се вклопуваат во различни стилови. Одлично изгледаат со фармерки, но и со фустани.

4. Хеланки

Хеланките ја следат линијата на телото, ги истакнуваат облините и ќе изгледате одлично без многу труд.

5. Џемпер-фустан

Удобно, топло и модерно парче облека што секогаш ќе биде број еден кога станува збор за зимскиот стајлинг.

6. Интересна чанта

6 клучни парчиња облека што треба да ги имате за сезоната зима 2020/21

Ништо не може да го комплетира стајлингот и да му даде интересен печат како впечатливата чанта. Секогаш бирајте чанта во светли бои, со цел да ја разбиете монотонијата на зимските денови.

Погледнете кои бои на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа зима.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар