Скандинавски домови со зелени кровови кои изгледаат како од бајките

Скандинавците без сомнение ги обожаваат своите природни и зелени кровови.

Зошто треба да одите боси?

Со тоа што ќе одите боси по трева или песок, им дозволувате на вашите стапала да дишат и да добиваат природен третман кој ја стимулира акупресурната точка преку која овозможувате позитивна стимулација на целото тело.

Сок од пченична трева за повеќе енергија, имунитет и природна боја на косата до длабока старост

Ќе си ја повратите животната енергија и ќе го зајакнете имунитетот, а притоа нема да мора ни да се фарбате затоа што нема да имате бели влакна на косата.

Случајно откриена нова теорија за Стоунхенџ

Многу археолози долго време тврдеа дека камењата Стоунехџ некогаш претставувале полн круг. Сега конечно се откриени докази кои се во прилог на оваа теорија.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

25 нешта без кои не смеете да дозволите да помине летото

Додека на некои места на Земјата, луѓето можат да уживаат во сонцето преку текот на целата година, ние преостанатите имаме само неколку месеци кои мораме да се потрудиме да ги искористиме до максимум...
Датум: 14 јул 2014
, Автор:

Како да си ја искосите тревата со обична косилика без да мрднете со прст?

На ова видео ќе можете да го видите генијалното решение кое ќе ви шкртне една работа од списокот со домаќински работи, без вие да се трудите.

Мистериозните „самовилски кругови“ во пустината Намиб

Интересна и необична тревна уметност создадена од природата...

Одговори на смешни прашања кои ги поставуваат дечињата

Дали понекогаш ви се случило да останете збунети кога вашето дете или внуче одеднаш ќе се сврти кон вас со некое прашање и љубопитно ќе почне да трепка?

Еко-уметност: портрети од вистинска трева

Британското дуо Хедер Акројд и Ден Харви само со обично семе, вода, светлина и фотографски негативи создава неверојатна уметност.
Датум: 02 јун 2012
, Автор:

Вертикална шума

Архитектот Стефано Боери планира да ја „изгради“ првата и најневеројатна вертикална урбана шума во Милано. Боско вертикале ќе чини 6 милиони евра, а тука се планирани не само растенија и дрвја, туку и луксузни апартмани.
Датум: 03 апр 2012
, Автор:

Црвената плажа во Кина

Своето име плажата го добила благодарение на нејзиниот изглед, кој е предизвикан од една морска трева која цвета на солена почва.

Каква диета му е потребна на вашето полничко куче?

Доколку сакате да се погрижите вашето куче повторно да има добра линија, прочитајте како да му помогнете да ги стопи вишокот масти, со помош на здрава диета.
12