Скандинавски домови со зелени кровови кои изгледаат како од бајките

Скандинавски домови со зелени кровови кои изгледаат како од бајките

Скандинавците без сомнение ги обожаваат своите природни и зелени кровови. Тие толку многу ги сакаат што дури и секоја година имаат натпревар со цел да се одбере најубавиот проект со зелен кров во Скандинавија. Но, постои причина зошто тие го преферираат овој тренд толку многу… Не само што станува збор за прекрасна декорација за куќата, туку има и голем број социјални, еколошки и финансиски придобивки од зелените кровови. Тие го впиваат дождот, ги намалуваат цените за греење во зимата и ладење во летото, овозможуваат изолација и се долготрајни… Имајќи го сè ова на ум, зарем не посакувате и вие еден ваков дизајн за вашиот дом?

Исланд

Исланд


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар