30 јули 2019 | Кафе пауза

Интересни факти за марихуаната

Мислењето за оваа супстанца е поделено, и продолжува дебатата дали е штетна или не.

10 работи што ви го уништуваат животот

Имаме список од неколку работи кои не смеете да им ги дозволувате на другите бидејќи така ќе ризикувате животот да ви се уништи.

Педагог советува: Сакајте ги вашите деца какви што се!

Децата се најскапоцен дар кој животот ги подарува.

19 фотографии на кои универзумот прави коинциденции што воодушевуваат

Овие коинциденции знаат да бидат доста интересни ако ги забележите.

Изненадувачки знаци дека се плашите од блискост

Знаете дека сакате да бидете со некого, но нешто ве спречува.

5 хороскопски знаци кои се емотивни вампири

Емотивните вампири се насекаде околу нас, но се чини дека тие најчесто се родени во следниве хороскопски знаци.

5 едноставни начини да се исполните со оптимизам и да ги наполните батериите

Не е голема тајна дека оптимистите се среќни луѓе, а оптимизмот често се поврзува со задоволството од животот...

5 совети за да ги научите тинејџерите да го засакаат своето тело

Да се биде тинејџер не е воопшто лесно, со оглед на тоа дека тој е најчувствителниот период од животот.

Како правилно се пере костимот за капење?

Бидејќи е лето и сезоната на капење одамна е отворена, многу повеќе од јасно е дека костимите за капење ги носите почесто.

5 тајни која секоја девојка ги крие од идниот маж

За бракот да опстане, се подразбира дека треба да бидеме целосно отворени и искрени еден кон друг. Сепак, постојат некои тајни кои девојките сакаат да ги задржат за себе...

Зошто е важен калиумот за правилно функционирање на телото?

Несомнено е дека калциумот, железото и магнезиумот се неопходни за да можеме да уживаме во здравје и добросостојба, но тие не се единствените коишто му се потребни на нашето тело.

Дали сте склони кон микро-неверство?

Стручњаците ова го опишуваат како низа мали активности кои една личност ги прави, при што физички и емотивно се фокусира на друга личност надвор од врската.