16 јуни 2016 | Кафе пауза

Скандинавски домови со зелени кровови кои изгледаат како од бајките

Скандинавците без сомнение ги обожаваат своите природни и зелени кровови.

Како самите да направите клима уред со помош на картон и пластични шишиња?

Оваа едноставна конструкција веќе била поставена во повеќе од 25.000 домови во Бангладеш каде успешно ги намалува високите температури.

Проблеми со кои сите се соочуваат во новата љубовна врска

Прилагодувањето на новата врска, новиот животен распоред и ограничувањата кои тој ги наметнува, може да биде навистина тешко

Домашна сникерс торта повкусна од оригиналот: Десерт кој ќе ја збогати вашата трпеза

Кога сакате да направите нешто лесно и едноставно, а сепак вкусно и несекојдневно, тогаш одлучете се за оваа неодолива сникерс торта.

13 навики кои можеме да ги научиме од Јапонците

Јапонската култура до ден денес фасцинира со својата историја, архитектура, уметност и наследство.

3 шик бохо фризури за топлото време!

Овие фризури се идеални за дневни, но и за вечерни излегувања, односно во секоја прилика во која сакате да изгледате лежерно, релаксирано и шик.

Како до бесплатни билети за финалето на ЕУРО 2016?!

Иницијативата „Шут, гол, Сити мол!“ ќе им донесе радост и возбуда на фудбалските фанови, кои ќе имаат можност да освојат патување за двајца на финалето на ЕУРО 2016 во Франција.
Датум: 16 јун 2016
, Автор:

14 инспиративни цитати за богатството и оптимизмот

Вистинските богатства не се материјалните, туку апстрактните работи, длабоките и позитивни емоции и мисли и волјата.

Ако изгубите некого, но се најдете себеси – тоа е ваша победа!

Нормално е да бидете вознемирени по раскинувањето и треба да продолжите понатаму, но тоа не значи дека сите бродови мора да ви потонат.

10 знаци кои покажуваат дека сте добро воспитана личност

Воспитувањето се учи дома, од семејството, и кога еднаш ќе се стекне, тоа вечно останува вкоренето длабоко во нашето битие, сѐ до самиот крај.

Науката открива: 3 психопатски карактеристики кои се корисни во работата

Луѓето кои страдаат од ова покажуваат антисоцијално однесување, намалена емпатија и каење и недостаток од ограничувања.

10 работи кои жените што го сакаат својот живот ги прават поинаку

Целта на скоро секоја жена е да биде среќна и да го сака својот живот.
12