танцување | Кафе пауза

Кои се здравствените придобивки од танцувањето?

Дали некогаш сте забележале како танцувањето може да направи да се чувствувате поживи? Прочитајте за трансформативната моќ на танцот!

Тренинг со танцување инспириран од музиката на Тејлор Свифт

Мади Лимбурнер е фитнес инфлуенсерка која го освои светот со своите тренинзи со танцување.

Филмови со танцување кои ќе ги задржат жените поблизу до екраните

Ги имаме гледано стопати, но ако се случи да наидеме на некој од овие филмови на телевизија, нема да можеме да се одвоиме од екранот.

Како танцувањето може да ја подобри самодовербата на вашето дете?

Денешните деца се соочени со поинаков свет за разлика од нивните родители.

Неверојатно видео: Артистка танцува под вода цели 6 минути

Артистката и подводна кореографка Џули Готје, како дел од нејзиниот перформанс танцувала во најдлабокиот базен во светот.

Кралеви на танцовиот подиум: Според науката, жените преферираат мажи што танцуваат!

Студиите покажале дека жените не можат да им одолеат на мажите што знаат да танцуваат.

Со танц до ѕвездите: Зошто танцувањето треба да стане дел од вашето секојдневие?

Па, кој е вашиот изговор за тоа што сѐ уште не сте почнале да посетувате часови по некаков танц?

66-годишна жена е светски шампион во танцување на шипка

Грета Понтарели не е обична жена во нејзините шеесетти години.

Што се случува со вашиот мозок додека танцувате?

Неколку причини зошто треба уште веднаш да се посветите на танцувањето.

Македонки танцуваат во ритамот на Куба

Погледнето го танцот на Регетон Реинас, кои веднаш ќе ве натераат да станете и да заиграте во ритамот на Куба!
Датум: 04 јун 2016
, Автор:

Талентирана мачка балерина танцува како никој да не ја гледа

Дали некогаш сте се запрашале што прави вашата мачка кога не сте дома?

7 причини зошто танцувањето е добро за физичкото и психичкото здравје

Без сомнение една од најдобрите физички активности за нашиот организам и нашата општа здравствена состојба е танцувањето.