07 октомври 2018 | Кафе пауза

Неверојатно видео: Артистка танцува под вода цели 6 минути

Артистката и подводна кореографка Џули Готје, како дел од нејзиниот перформанс танцувала во најдлабокиот базен во светот.

3 особини со кои можеби ги одбивате мажите во вашиот живот

Понекогаш постојат некои навики или ставови за кои жените не се ни свесни, а со кои ги обиваат мажите.

Топло чоколадо со чили: Необичен спој на слатко и луто

За подготовка на овој неверојатен пијалак ќе ви бидат потребни само десетина минути, а со неговиот вкус ќе ги воодушевите сите.

Луѓето со овие хороскопски знаци се едни од најпаметните

На овие 5 луѓе не им е потребно друштво бидејќи најдобар пријател им е нивниот ум.

Слика на Бенкси се самоуништи откако беше продадена за 1 милион евра

Познатиот уметник (а понекогаш и шегаџија) Бенкси навистина знае како да привлече внимание.

17 трогателни фотографии што ќе ве остават без зборови

Постои приказна зад секоја фотографија, а некои фотографии можат да ни кажат многу повеќе од зборовите и навистина да допрат до нашите срца.