Кога не ви е до вежбање: Со танцување до совршена линија

Истражувањата покажаа дека партија добро танцување делува еднакво ефикасно како еден час пилатес.

11-годишна хип хоп сензација во новото видео за песната „IDFWU“ од Биг Шон

Во последно време сè повеќе и повеќе млади и талентирани деца го освојуваат светот на возрасните.

Меди Зиглер, девојчето кое со своето танцување го освои светот

Погледнете дел од настапите во живо на танцовиот феномен Меди.

Неверојатни подводни фотографии од девојки кои танцуваат на шипка

Фотографот Брет Стенли ни покажува сосема нова перспектива на танцувањето на шипка...

60 знаци дека вашиот ноќен живот завршил

Девојки откријте дали вашиот ноќен живот станал дел од вашето минато...

Динамични скулптури од самовили кои танцуваат на ветрот

Артистот Робин Вајт со помош на челик кој не 'рѓосува создава неверојатни драматични скулптури од самовили со крилја кои танцуваат на ветрот.

Борбен танцувачки перформанс кој ќе сакате да го погледнете

Ова фантастично танцувачко видео е насловено како „Nuance“, а во него можете да го видите талентираниот танцувач Лукас Боират.

За танго се потребни двајца

„Танцот е вертикално изразување на хоризонталните желби.“
Датум: 08 дек 2013
, Автор:

„Епик“ битка во танцување помеѓу 11-годишниот Антоан и 46-годишниот НБА редар Шенон

Светот неодамна имаше можност со широка насмевка да го гледа видеото во кое двајцата јунаци се натпреваруваа во танцување за време на натпревар на Детроит Пистонс.
Датум: 06 дек 2013
, Автор:

24 часа среќа со Фарел Вилијамс

„24hoursofHappy“ е музички и видео проект кој буквално има можност да ви покаже што е среќа во текот на 24 часа.
Датум: 22 ное 2013
, Автор:

Вистината за видеото во кое девојката се самозапалува танцувајќи

Вистината е откриена во шоуто на Џими Кимел.
Датум: 11 сеп 2013
, Автор: