18 октомври 2017 | Кафе пауза

Евтин трик за најефикасно бричење на пазувите и нозете

Пред бричењето на нозете, пазувите или некој друг дел од телото важно е соодветно да ја подготвите кожата. Еве која состојка ќе ви помогне во тоа!

6 знаци дека поседувате голема харизма, а луѓето околу вас ја гледаат како закана

Поседувањето на овие квалитети и тоа како може да предизвика љубомора кај другите.

30 мали знаци на внимание со кои ќе го зацврстите вашиот брак овој месец

Овие 30 едноставни идеи ќе ви помогнат да ја одржите стабилноста на вашиот брак во текот на целиот месец и сите месеци што ќе следат потоа...

12 уникатни луѓе со необичен изглед

Некои луѓе не се плашат да експериментираат со нивниот изглед. Овие експерименти предизвикуваат многу различни реакции во општеството – некои ги сметаат за луди, а другите пак им се восхитуваат на нивната ексцентричност.

Со танц до ѕвездите: Зошто танцувањето треба да стане дел од вашето секојдневие?

Па, кој е вашиот изговор за тоа што сѐ уште не сте почнале да посетувате часови по некаков танц?

Имате проблеми со габична инфекција? Обидете се да ја излечите со јаболков оцет!

Оваа течност навистина може да ни го излечи целото тело и однадвор и однатре.

Според науката, луѓето со анксиозност имаат скриени супермоќи

Сосем природно е да паничите за нешто што сте го направиле, или нешто што треба да го направите. Секој го чувствува тоа „отчукување на часовник“ кое трајно е всадено во нашиот ум.

13 древни изуми кои научниците сè уште не можат да ги објаснат

Колку подолго научниците го истражуваат древното наследство, толку повеќе прашања се поставуваат. Изгледа дека древниот свет бил многу поразличен од нашите замисли.

5 прашања што треба да си ги поставите доколку очајно посакувате да најдете љубов

Доколку сте опседнати со идејата да најдете љубов, ова се 5-те прашања што треба да си ги поставите...

Кој е убиецот, а кој е жртвата? Загатка што можат да ја решат само оние чиј IQ е повисок од 140!

Можете ли и вие да ги пронајдете вистинските траги и да си докажете себеси дека сте добар детектив?

8 совети за победување на попладневната поспаност без кофеин

Има нешто во попладневните часови, веднаш по ручекот. Многу луѓе чувствуваат голем замор помеѓу 14 и 17 часот и навистина им е тешко да го поминат тој период.

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот подобар!

Излезете од вашата рутина и погледнете ги најдобрите моменти од кампувањето на малиот Азуки кои несомнено ќе ви го разубават денот...
12