Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот подобар!

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот подобар!

Запознајте се со Азуки – мало јапонско еже кое оди на големи авантури! Неговите слатки ушиња, неодоливо носе и совршена тркалезност ќе ви го освојат срцето. Пред некое време, Азуки решил да набави целосна минијатурна опрема за кампување и отишло на пат во дивината. Тој се опремил со свој шатор, кајак и скара и си поминал одлично! Неговите фотографии ќе ве натераат и вие да посакате да кампувате. Освен тоа, ќе ве натераат и да посакате да чувате еже.

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Излезете од вашата рутина и погледнете ги најдобрите моменти од кампувањето на малиот Азуки кои несомнено ќе ви го разубават денот…

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Фотографиите од ова еже кое отишло на кампување ќе ви го направат денот!

Доколку и вие го обожувате ова животинче, погледнете го овој сладок еж кој покажува многу емоции и ќе ви го освои срцето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар