30 април 2020 | Кафе пауза

Нијанси на боја на коса што ќе направат да изгледате помладо: 6 трендовски предлози за оваа пролет

Со помош на нови нијанси не само што може да го освежите изгледот, туку и да вратите неколку години од вашиот био-часовник.

Филмови со танцување кои ќе ги задржат жените поблизу до екраните

Ги имаме гледано стопати, но ако се случи да наидеме на некој од овие филмови на телевизија, нема да можеме да се одвоиме од екранот.

Совети што ќе ви помогнат вашата црна комбинација да изгледа пролетно

Кога станува збор за облеката, не можете да погрешите со црната боја. Црната боја им одговара на сите, во неа изгледате послабо и лесно се комбинира со сите други бои.

Еден турски уметник создава сцени од соништата што ќе посакате да ги видите и во реалниот живот

Хусеин Шахин. Тој ги подигна границите на возможното преку неговите волшебни дела, и ние навистина сме восхитени од неговата заслепувачка имагинација.

Банана сплит торта: Неодолив десерт што сите го обожаваат

Погледнете го овој рецепт и направете го десертот што им е омилен на сите генерации.

7 стандарди за убавина од минатото кои изгледаат навистина бизарно денес

Секој временски период има свои трендови, како во модата, така и во изгледот.

Што открива за вас изборот на долната облека?

Склоноста да носите удобна, секси или друга долна облека ги открива вашите афинитети, како и тоа колку уживате во сексот.

10 работи што партнерот не смее да ги бара од вас – или е време да раскинете

На сите им се случило да се наоѓаат во ситуација кога сфаќаат дека врската не води никаде или дека се движи во лоша насока. Но, треба да знаете како да го препознаете тој момент.

Дали има вистина? Хороскопот открива каков ќе биде вашиот партнер како сопруг!

Астролозите велат дека sвездите влијаат врз нас кога се вљубуваме.

Краток месечен хороскоп за мај

Во текот на мај, многу хороскопски знаци ќе треба да ги преиспитаат деловните односи, односите со партнерот и со членовите на семејството, но и да стават акцент на себе.

За полесно справување со пандемијата: Бесплатен кредит од Forza за вработените во здравствените институции

За сите здравствени работници кои неуморно се борат да го победат коронавирусот и го жртвуваат својот живот за да го заштитат нашиот, Forza воведе наменски брз кредит со 0% каматна стапка и 0% трошоци.
Датум: 30 апр 2020
, Автор:

Запознајте ги е-трговците што стојат зад вашите најчести онлајн нарачки

Ви ги претставуваме компаниите кои ни го прават животот подостапен 24/7, кои неуморно работат со цел да ни овозможат полесно да ја поднесеме изолацијата.
Датум: 30 апр 2020
, Автор: